PROTON TARIM

SELÇUK ÜNIVERSİTESİ

SELÇUK ÜNIVERSİTESİNDEN MESLEKİ EĞİTİME KATKI SAĞLAYACAK İŞ BİRLİĞİ

Selçuk Üniversitesi ile Proton Piston San. ve Tic. Ltd. Şti. arasında Üniversite – Sanayi İş Birliği Protokolü imzalandı. Protokol, Selçuk Üniversitesi Teknoloji Fakültesi öğrencilerinin Proton Piston’da staj yapmalarına imkan sağlamasının yanı sıra mesleki eğitimlerinin gelişimine de katkı sağlayacak. Protokol kapsamında proje çalışmaları, üniversite - sanayi iş birliği, kariyer günü gibi etkinlik ve danışmanlık faaliyetleri de yer alıyor.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, yaptığı konuşmada Üniversitenin eğitim bakımından bölgenin lokomotifi konumunda olduğunu söyledi. Kuruluşundan bugüne kadar yaklaşık 400 bin mezun verdiklerini ifade eden Prof. Dr. Aksoy, “Mezunlarımızla da büyüyoruz. Mezunlarımız, bizim eğitim kalitemizin bir göstergesi.

Bu anlamda da bugün itibarıyla Selçuk Üniversitemiz, büyüyen bir çınar halini aldı. Birçok fakültesi, meslek yüksekokulu, yüksekokulu, enstitüleri ve konservatuvarıyla birlikte bölgenin en güçlü eğitim kurumlarından birisi. Sadece eğitim değil, topluma hizmet de bizim önemli unsurlarımızdan bir tanesi. Mezunlarımızın uluslararası seviyede ve uluslararası nosyonlara göre yetişmesini önemsiyoruz.

Uygulamayı, teoriyi bir arada yetiştiren, bilen ve bu anlamda da kullanabilen öğrencileri biz bir şekilde sahayla toplumla buluşturma gayreti içerisindeyiz.” dedi.

All Categories

Agriculture & Organic Farms

SPECIAL ADVISORS
Quis autem vel eum iure repreh ende

+0123 (456) 7899

contact@example.com